Muusikud

dirigent

Laura Štoma

Laura Štoma on läti dirigent ja sopran, kes töötab meiega 2024. sügisel, et valmistuda “Shakespeare’i lauludeks” koos Sireeni ja Kristjan Sarvega. Alates 2022. aastast elab Laura Eestis, kus laulab Eesti Filharmoonia Kammerkooris ja töötab kammernaiskoor Sireeni kunstilise juhina.
Lisaks dirigendikarjäärile on oluline ka Laura Štoma roll professionaalse lauljana. Tema kogemuste hulka kuulub osalemine Tenso Euroopa kammerkooris ja Euroopa kooriakadeemias, esinemised nii koorilaulja kui ka solistina Läti Raadio koori ja Läti riikliku segakooriga Latvija. 

dirigent

Valter Soosalu

Valter Soosalu tutvus esimest korda Kammerkooriga Kolm Lindu 2017. aasta sügisel, kui tegi meile esimese hääleseadetunni. 2018. a algusest on ta kooris olnud dirigent ja külalisdirigentide koormeister. Soosalu juhatab al 2020. a TTÜ meeskoori, tenorisolistina kohtab teda suurvormide ja kammerkoosseisude kontsertidel, 2019. a juubelilaulupeol oli ta taas segakooride ees dirigendipuldis ning 2024. aasta noortepeol ka segakooride liigijuht. Selle kõige kõrvalt kuulub tema süda rokkbändile Põhja Konn, kus Soosalu on laulja, klahvpillimängija ja helilooja.

helilooja

Age Veeroos

Age Veeroos kirjutas meile 4 miniatuuri “Hunt”, “Papagoi”, “Põhjapõder” ja Ahv”, kui osalesime kunstnik Damien Beyrouthy installatsioonis “Teadmata” (TÜ loodusmuuseum, suvi-sügis 2024, kuraator Sara Bedard-Goulet). Ta on lõpetanud EMTA E. Tambergi ja H. Tulve käe all ning täiendanud end Karlsruhes W. Rihmi juures. Veeroosi teoste hulgas on palju kammermuusikat, aga ka koorimuusikat, ooper jm. Vt ageveeroos.com.

plakatikunstnik

Ingmar Järve

Ingmar Järve (alias GUTFACE) on Jõhvist pärit multidistsiplinaarne kunstnik, kes tegutseb alates 2012. aastast Tartus. Aastal 2016 lõpetas ta Pallase kunstikooli meediadisaini eriala. Tähelepanu on kunstnik saanud eelkõige tänavakunstis, kuid ennast teostab ta mitmes erinevas loomevaldkonnas. Igapäevase tööna teeb ta oma stuudios festivalidele, muusikutele ja kultuurisündmustele graafilist disaini, animatsiooni ja illustratsiooni. Ingmari kujundatud vinüülplaadi kujundus Taavi-Peeter Liiva albumile „Skorpion“ pälvis kevadel aasta parima albumikujunduse tiitli. Lisaks on ta aktiivne Ajuokse kunstirühmituse liige. Tema värsket loomingut on võimalik näha nii juunis toimuval Stencibility näitusel „Hello mr Police Officer“ Aberdeen’is Šotimaal, Ajuokse kunstirühmituse ühisnäitusel „Tagurpidi suvetuur“ Voronja Galeriis Varnja külas ning uuel aastal tema esimesel isikunäitusel Circus Network galeriis Portugalis. Kammerkoorile Kolm Lindu on Järve teinud „Suure maalritöö“ ning „Kreegi ja Bruckeri“ kontserdi kujunduse. Vt https://gutface.bigcartel.com/.

dirigent

Jaan-Eik Tulve

Jaan-Eik Tulve töötas meiega 2017/2018. aasta kevadsemestril Arvo Pärdi ja gregooriuse laulu kavaga “Creator Spiritus” (senini meie ajaloos kõige rohkem kordi esitatud kontserdikava – 5 kontserti!) ning liitub meiega uuesti 2024. aasta sügisel. Ta on Vox Clamantise asutaja ja dirigent ning töötab ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppejõuna. Gregooriuse laulu õpetab ta regulaarselt umbes tosinas Prantsusmaa kloostris ning kursustena ka mujal.

dirigent

Hirvo Surva

Hirvo Surva on RO Estonia poistekoori ja ERR Segakoori dirigent. Ta töötab 2006. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõuna ning sellest õppeaastast on kooridirigeerimise osakonna juhataja. Ta on olnud ka Eesti Meestelaulu Seltsi poistekoori Kalev peadirigent (aastatel 1994–2009), Revalia Kammermeeskoori peadirigent (aastast 1998) ja juhatanud Teaduste Akadeemia meeskoori. Ta on Eesti Kooriühingu juhatuse esimees. Hirvo Surva juhatab Kolme Linnu kontserte „Kreek ja Bruckner“ (2023 kevad).

dirigent

Stijn Claerhoudt

Claerhoudt alustas lapsena Hollandis klaveri- ja trompetiõpingutega. Ta õppis Ultrechti Ülikoolis füüsikat, jätkates samaaegselt aktiivselt musitseerimist. Ta laulis erinevates silmapaistvates koorides, nagu Hollandi Üliõpilaste Kammerkoor (Nederlands Studenten Kamerkoor). Aastal 2014 sai temast vokaalkvarteti Pulse Ensemble kaasasutaja ja kunstiline juht. Oma ansambliga, mis on peamiselt pühendunud varajasele muusikale, on Claerhoudt esinenud mitmel festivalil üle Euroopa. Claerhoudt alustas 2021. aastal EMTAs Hirvo Surva juhendamisel koorijuhtimise õppimist ning on hetkel bakalaureuse II kursusel. Kammerkooriga Kolm Lindu töötas Claerhoudt „Kreegi ja Bruckneri“ kontsertidel (2023 kevad), juhatades kahte teost. Kolm Lindu on esimene kollektiiv, keda Claerhoudt väljaspool kooli juhatanud on.

dirigent

Hyonah Song

Song on Lõuna-Koreast pärit noor kooridirigent, kes elab hetkel Eestis. Ta alustas Koreas lauljana, ent jätkas siis dirigeerimise erialal. Ta on lõpetanud EMTA koorijuhtimise magistrantuuri Toomas Kapteni klassis (2022). Song oli peadirigent mitmes Korea katedraalis, lisaks oli ta abidirigent mh Yangju linna Poiste- ja Tütarlastekooris, Deungchoni üldise sotsiaalhoolekande keskuse naiskooris ning Sogangi Ülikooli Fiati noorte segakooris. Hyonah Song töötab hetkel EMTA koori koordinaatorina ning dirigeerimisklassi kontsertmeistrina. Eestis on ta juhatanud abidirigendina Rapla Segakoori. 2023. aastal Sloveenias toimunud rahvusvahelisel koorijuhtide konkursil Aegis Carminis võitis ta eri kategooriates I ja II koha ning pälvis ka parima esineja auhinna, mis viib ta 2023/2024. hooajal Sloveenia Filharmoonia Kammerkoori juurde. Kammerkooriga Kolm Lindu töötas Song „Kreegi ja Bruckneri“ kontsertidel (2023 kevad), juhatades kahte teost.

helilooja

Ardo Ran Varres

Ardo Ran Varres on Tartu helilooja. Olles saanud muusika- ja teatrialast haridust, ühendab ta endas muusiku, näitleja, helilooja, helirežissööri ja muusikalise kujundaja rollid. Ta on kirjutanud originaalmuusikat kümnetele sõnalavastustele, dokumentaal- ja mängufilmidele. Tunnustust on toonud helilooming nüüdistantsulavastustele. Ardo Ran Varres kirjutas Kammerkoori Kolm Lindu tellimusel 17-minutilise „Suure maalritöö“ Ellen Niidu sõnadele. Esmaettekanne toimus 07.05.2022 Dzintari kontserdisaalis Lätis.
Vt ardoranvarres.com

valguskujundaja

Terje Kähr

Terje Kähr õpib hetkel TÜVKAs valguskujundaja eriala. Kähr on lõpetanud Tartu Kunstikooli 2012. aastal (dekoraator-stilist), tal on bakalaureusekraad Eesti Kunstiakadeemia stsenograafiast. Ta tegeleb ka joonistamise ja maalimisega, kuid hetkel huvitub audio-visuaalsetest lahendustest ning eelkõige valguskujundusest. Kähr tegi valguskujunduse Ardo Ran Varrese 17-minutilisele teosele „Suur maalritöö“ (sept 2022).

dirigent

Mikk Üleoja

Mikk Üleoja on alates 2011. aastast Eesti Rahvusmeeskoori peadirigent. Ta on laulnud Maailma Noortekooris (1989–1992), Eesti Rahvusmeeskooris (1994–1996), Eesti Filharmoonia Kammerkooris (1996–2000) ning gregooriuse laulu ansamblis Vox Clamantis (1998–2011). Aastatel 1998–2011 oli ta Eesti Filharmoonia Kammerkoori koormeister. Mikk Üleoja dirigeerimisel on ilmunud kuus plaati, neist kaks – Galina Grigorjeva autoriplaat „In paradisum“ ja Henrik Ødegaardi autoriplaat „Te lucis anteterminum“ – on salvestatud Eesti Rahvusmeeskooriga. Kolme Linnuga töötas Üleoja novembrist 2019-septembrini 2020 (kavaga „Canticle of the Sun“).

viiulimängija

Uku Toots

Uku Tootsiga (*2006) kohtusime esimest korda 2018. aasta suvel, kui olime juhuslikult esinemas samal kontserdil. Olime tema etteastetest vaimustuses ja nii me ühised jõulukontserdid 2019. aastal andsimegi. Uku õpib viiulit E. Roosaare käe all Tartu Elleri muusikakoolis. Siiani kõige kaalukam konkursitulemus pärineb „Noorelt muusikult 2019“ Tallinnas, kus Uku saavutas vanemas osalejaterühmas I preemia ja pälvis lisaks dirigendi eripreemia parima instrumentaalkontserdi esituse eest konkursi lõppkontserdil. 2019. aasta suvel esines Uku tänu Kolme Linnu vihjele esmakordselt solistina elukutseliste muusikutega orkestri ees,
tehes debüüdi Leigo Järvemuusika festivalil (dirigent Risto Joost, teised solistid: Annely Peebo, Mati Turi).

tšellist

Theodor Sink

Theodor Sink on tšellist, kelle interpretatsiooni ja  improvisatsioone nautisime oma kolmandas kavas (2019. a kevad). Igapäevaselt töötab Sink ERSO tšellorühma kontsertmeistrina ning teeb solisti ja kammermuusikuna kaasa paljudes koostööprojektides. Solistina on teda kuuldud Sinfonietta Rīga, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Eesti Festivaliorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Uue Tänava Orkestri ning Järvi Akadeemia sümfonieti ees.

helilooja

Maria Kõrvits

Maria Kõrvits on helilooja, kellelt tellisime oma päris esimese tellimusteose „Akvarell II“. Peamiselt on Kõrvits kirjutanud kammermuusika- ja  kooriteoseid. Tema muusikat on esitanud muu hulgas Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, kammernaiskoor Sireen, segakoor HUIK!, SaxEst, Eesti Rahvusmeeskoor, kammeransambel Norrbotten NEO jt. Orkestriteos „langedes ülespoole, taeva kaarjasse kaussi“ võitis 2016. aastal Wrocławis rahvusvahelise heliloojate rostrumi alla 30-aastaste kategoorias.

löökpillimängija

Vambola Krigul

Vambola Krigul on löökpillimängija, kelle improvisatsioone Pärdi ja gregooriuse laulude vahele kuulsime Jaan-Eik Tulve dirigeeritud kavas „Creator spiritus“ (2018. a). Krigul on mitmekülgne muusik, kes töötab ERSOs löökpillimängijana, aga on tegev ka nüüdismuusikaansamblis U:, ansamblis Heinavanker ning sellele kõigele lisaks on ka EMTAs löökpillide õppejõud.

dirigent

Benjamin Kirk

Benjamin Kirk oli Kolme Linnu esimene dirigent ehk siis töötas meiega 2017/2018 sügissemestril. Kirk on õppinud koorijuhtimist nii Eestis Tõnu Kaljuste käe all kui ka Inglise Kuninglikus Muusikaakadeemias Patrick Russilli juures. Eesti kooridest on ta töötanud näiteks Tallinna Kammerkoori, Voces Musicalese, Sireeni, HUIK!-i, TÜAN-iga, väliskollektiividest nt Rootsi Raadiokoori, Prantsuse Raadiokoori, Old Blues Chamber Orchestraga. Vt benjamintheophilus.com.