MUUSIKUD

dirigent

Valter Soosalu

Valter Soosalu on Kammerkoor Kolm Lindu dirigent. Lisaks Kolmele Linnule juhatab ta TTÜ meeskoori, tenorisolistina kohtab teda suurvormide ja kammerkoosseisude kontsertidel, möödunudl juubelilaulupeol oli ta taas segakooride ees dirigendipuldis. Selle kõige kõrvalt kuulub tema süda rokkbändile Põhja Konn, kus Soosalu on laulja, klahvpillimängija ja helilooja. Lisaks Kolme Linnu dirigeerimisele improviseeris Soosalu meie  2019. aasta aprillikontsertidel ka harpejjiga.

dirigent

Mikk Üleoja

Mikk Üleoja on alates 2011. aastast Eesti Rahvusmeeskoori peadirigent. Ta on laulnud Maailma Noortekooris (1989–1992), Eesti Rahvusmeeskooris (1994–1996), Eesti Filharmoonia Kammerkooris (1996–2000) ning gregooriuse laulu ansamblis Vox Clamantis (1998–2011). Aastatel 1998–2011 oli ta Eesti Filharmoonia Kammerkoori koormeister. Mikk Üleoja dirigeerimisel on ilmunud kuus plaati, neist kaks – Galina Grigorjeva autoriplaat „In paradisum“ ja Henrik Ødegaardi autoriplaat „Te lucis anteterminum“ – on salvestatud Eesti Rahvusmeeskooriga. Kolme Linnuga töötas Üleoja novembrist 2019-septembrini 2020 (kavaga “Canticle of the Sun”).

viiulimängija

Uku Toots

Uku Tootsiga (*2006) kohtusime esimest korda 2018. aasta suvel, kui olime juhuslikult esinemas samal kontserdil. Olime tema etteastetest vaimustuses ja nii me ühised jõulukontserdid 2019. aastal andsimegi. Uku õpib viiulit E. Roosaare käe all Tartu Elleri muusikakoolis. Siiani kõige kaalukam konkursitulemus pärineb „Noorelt muusikult 2019“ Tallinnas, kus Uku saavutas vanemas osalejaterühmas I preemia ja pälvis lisaks dirigendi eripreemia parima instrumentaalkontserdi esituse eest konkursi lõppkontserdil. 2019. aasta suvel esines Uku tänu Kolme Linnu vihjele esmakordselt solistina elukutseliste muusikutega orkestri ees,
tehes debüüdi Leigo Järvemuusika festivalil (dirigent Risto Joost, teised solistid: Annely Peebo, Mati Turi).

tšellist

Theodor Sink

Theodor Sink on tšellist, kelle improvisatsioone naudime oma kolmanda ehk Valter Soosalu dirigeeritud kava ajal. Igapäevaselt töötab Sink ERSO tšellorühma kontsertmeistrina ning teeb solisti ja kammermuusikuna kaasa paljudes koostööprojektides. Solistina on
teda kuuldud Sinfonietta Rīga, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Pärnu
Linnaorkestri, Uue Tänava Orkestri ning Järvi Akadeemia sümfonieti ees.

helilooja

Maria Kõrvits

Maria Kõrvits on helilooja, kellelt tellisime oma päris esimese tellimusteose “Akvarell II”. Peamiselt on Kõrvits kirjutanud kammermuusika- ja  kooriteoseid. Tema muusikat on esitanud muu hulgas Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, kammernaiskoor Sireen, segakoor HUIK!, SaxEst, Eesti Rahvusmeeskoor, kammeransambel  Norrbotten NEO jt. Orkestriteos „langedes ülespoole, taeva kaarjasse kaussi“ võitis 2016. aastal Wrocławis rahvusvahelise heliloojate rostrumi alla 30-aastaste kategoorias.

dirigent

Jaan-Eik Tulve

Jaan-Eik Tulve töötas meiega 2017/2018. aasta kevadsemestril Arvo Pärdi ja gregooriuse laulu kavaga. Ta on Vox Clamantise asutaja ja dirigent ning töötab ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppejõuna, gregooriuse laulu õpetab ta regulaarselt umbes tosinas Prantsusmaa kloostris ning kursustena ka mujal.

löökpillimängija

Vambola Krigul

Vambola Krigul on löökpillimängija, kellega meil oli õnn teha koostööd Jaan-Eik Tulve kava ajal. Ta on mitmekülgne muusik, kes töötab ERSOs löökpillimängijana, aga on tegev ka nüüdismuusikaansamblis U:, ansamblis Heinavanker ning sellele kõigele lisaks on ka EMTAs löökpillide õppejõud.

dirigent

Benjamin Kirk

Benjamin Kirk oli Kolme Linnu esimene dirigent ehk siis töötas meiega 2017/2018 sügissemestril. Kirk on õppinud koorijuhtimist nii Eestis Tõnu Kaljuste käe all kui ka Inglise Kuninglikus Muusikaakadeemias Patrick Russilli juures. Eesti kooridest on ta töötanud näiteks Tallinna Kammerkoori, Voces Musicalese, Sireeni, HUIK!-i, TÜAN-iga, väliskollektiividest nt Rootsi Raadiokoori, Prantsuse Raadiokoori, Old Blues Chamber Orchestraga.