Meedia
31.07.2023 Kolm Lindu, Kreek ja Bruckner Tallinna Toomkirikus – Iris Oja, Teater.Muusika.Kino

“See oli minu esimene kord kuulda kammerkoori Kolm Lindu. Olen eluaeg kooridega kokku puutunud nii koorilaulja, koormeistri kui ka solistina ning kogenud, et üks ja sama koor võib kõlada erinevatel aegadel väga erinevalt. Seetõttu võtan sõna vaid seekordsele kontserdimuljele tuginedes, ent tahaksin siiski esile tuua, et kõla poolest võiks Kolm Lindu julgelt end poolprofessionaalide hulka lugeda. Kooril on minu meelest täiesti iselaadne toon, mis mõjub nagu hästi tervislik segu toetatud klassikalisest häälekoolist ning noortekoori aktiivsest selgusest ja lihtsusest. Eriti eestikeelse muusika laulmiseks on see ideaalne lähtepunkt. /…/ Pika aplausi ja mitme kummarduse järel esitati lisaloona peast kontserdil esimesena kõlanud Kreegi „Mis sa sirised, sirtsukene”, mis oli ainus lugu, mille puhul soovisin, et saaksin koori ka näha. Jah, nad olid nüüd väsinud ja oma särtsu kaotanud, ent kvaliteet oli sama, lihtsalt meeleolu oli teine. /…/ Kogu Kolme Linnu kontserdist jäi väga hea tunne. On võrratu, et selline legend nagu Hirvo Surva teeb võimeka noore kooriga nii nõudliku kava, et noored saavad temalt õppida ja et me kõik saame sellest innustuda. Mulle tundus ka, et koor kõlas kolme dirigendi käe all üsna erinevalt, mis on väga hea märk, kinnitus koori paindlikkuse ja võimete kohta.”

18.07.2023 Kreek & Bruckner Kammerkoori Kolm Lindu esituses – Luisa Susanna Kütson, Ajakiri Muusika

“Kammerkoori Kolm Lindu kontsert Tallinna toomkirikus oli värskendav annus koorimuusikat hiliskevades. Võime küll Eestis uhkust tunda žanri senise vitaalsuse üle, kuid selleks, et koorimuusika relevantne ning mitmekesine püsiks, on tarvis ettevõtlikke ja avatud mõtteviisiga kollektiive. Koosseise, kes esitaks nii vanema kui uuema aja loomingut ning paneks kokku kunstiliselt läbimõeldud kontserdikavu. Kolm Lindu annab selles vallas kahtlemata väärtusliku panuse. Publikule täitmiseks jagatud tagasisidelehtedel paluti igaühel kirja panna kolm mõtet, millega kontserdilt lahkutakse. Muuhulgas märkisin üles, et hakkasin ka ise tundma igatsust laulmise järele – hea, et juba tuleval nädalavahetusel koorilaagrisse saan!”

30.09.2022 Teadlikkuse kaalukauss – Gregor Kulla, Sirp

“Õnneks käib kammerkoor Kolm Lindu neis kahes vallas ajaga kaasas. Neil on aktiivne Facebooki ja Instagrami konto, kus mindki kohe pärast kontserti jälgiti. Facebookis on enne sügisesi kontserte postitatud peaaegu iga päev 9. kuni 18. septembrini. Pealegi on kooril informatiivne, selge ja stiilne koduleht, kus on tekstiloomega visalt vaeva nähtud. Tekstid on sõbraliku tonaalsusega ning tõsiseltvõetavuse ponnistustest vabad. Ka selle [sept 2023] kontserdi kavaraamat on sõna otseses mõttes raamat. Selle lugemisega sai kontserdi alguses alustada ning õhtul voodis veel järjehoidja vahele panna. Plakati on kujundanud tänavakunstnikuna tegev Ingmar Järve, kes inspireerus Ardo Ran Varrese uudisteose salvestisest ja taustaloost. Tänavakunstniku kaasamine on vajaline samm tavaks saanud kõrgkultuurilistest taotlustest eemale. Kujundused (ja ka tekstid, ma eeldan) on küljendanud koori tenor Indrek Kalamees, kelle raamatust sai ridu lugeda kortsuta laubal – sedavõrd professionaalne ettevalmistus ja teostus vaid kahe kontserdi tarbeks! Oma noortepärasusega teeb Kolm Lindu silmad ette igale teisele Eesti koorile.”

15.09.2022 “Suure maalritöö” kontserdi repertuaar ja koori sünnipäev, intervjuu Valter Soosaluga – Madis Ligi, Kuku “Tartu linnatund”

15.09.2022 Valter Soosalu intervjuu Kolme Linnu sünnipäevast – Margit Kilumets, Janek Luts; Vikerraadio “Vikerhommik”

12.09.2022 Ardo Ran Varres “Suurest maalritööst”: igal värvil on oma sagedus, mille saab helikõrguseks taandada – Liina Vainumetsa, Klassikaraadio “Delta”

10.09.2022 Valter Soosalu ja Tartu Kolm Lindu – Neeme Raud, Kuku “Siin”

05.05.2022 Pirmoreiz Latvijā – Igaunijas kamerkoris ”Kolm Lindu’– Ieva Zeidmane, Läti Raadio 3

13.11.2020 Ilus, eestikeelne ja lauldav – Pärtel Toompere, Sirp

07.08.2020 Tartus tähistati Veljo Tormise 90. sünniaastapäeva — ETV “Aktuaalne kaamera”

07.08.2020 Veljo Tormise muusikat jätkub kuulajaile lauluväljakul koidust ehani ja kauemgi — Raimu Hanson, Tartu Postimees

06.08.2020 Teoste valik, põnev formaat ja paelte kogumine — Madis Ligi, Kuku Raadio “Linnatund”

05.08.2020 Tormise sünnipäeva tähistamine Tartus — Liina Vainumetsa, Klassikaraadio “Delta”

01.08.2020 Veljo Tormise juubelipidustustel kõlab ka tema poliitilisi küsimusi puudutav muusika — Keiu Virru, Eesti Päevaleht

07.07.2020 Veljo Tormise sünnipäeva tähistatakse eriliselt — Postimees

07.07.2020 Veljo Tormise sünnipäeva auks kõlab Tartu lauluväljakul tema muusika — ERRi Kultuuriportaal

13.03.2020 Ühe koorilaulja päevik — Sirp, Rahel Toomik (Kammerkoor Kolm Lindu sopran)

04.03.2020 Kammerkoori Kolm Lindu neljas külalisdirigent on Mikk ÜleojaPostimees

24.04.2019 Kammerkoor Kolm Lindu annab kontserdi dirigent Valter Soosalu lemmikmuusikaga — Klassikaraadio “Delta”, Kadri Põlendik

18.05.2018 Uus kammerkoor annab kontserdi aasta muusiku juhatusel — Tartu Postimees, Raimu Hanson 

17.05.2018 Kolm Lindu esineb Tallinnas ja Tartus — Postimees 

16.05.2018 Kammerkoor Kolm Lindu nelipühadekontserdid. — Klassikaraadio “Delta”, Erle Loonurm